3 Idler Pulley Deck 48" Kit For Husqvarna YTH23V48 YTH24V48 YTH24K48 YTH2348 48"
SKU:
SKU: PK3
Sale Sold out
Quantity
Secure payment options
Shop Pay PayPal Google Pay Venmo
Specifications:
1-Pulley
Flat Idler Pulley
Ready to install.
Outer Diameter: 4 "
Inner Diameter: 3/8"
Height: 1 7/16"
2-Pulley
Flat Idler Pulley
Ready to install.
Outer Diameter: 5 3/8 "
Inner Diameter: 3/8"
Height: 1 5/8"
3-Pulley
Outer Diameter: 5-3/8"
Inner Diameter: 0.45"